Ból przewlekły

Ból przewlekły to ból utrzymujący się więcej niż 8 – 12 tygodni.

Czym jest ból przewlekły?

Jest chorobą samą w sobie, ponieważ stracił funkcję ostrzegawczą i obronną. Dlatego powinien być leczony. Może towarzyszyć wielu schorzeniom – zmianom zwyrodnieniowym stawów, chorobom reumatycznym, migrenie, neuralgiom, nowotworom. Prowadzi do przewlekłego stresu, przez co zaburza pracę całego organizmu. Może doprowadzić do zmian w układzie nerwowym oraz w psychice.

Ból przewlekły nie musi dokuczać bez przerwy. Może występować przez kilka godzin dziennie, może pojawiać się kilka razy w tygodniu czy w miesiącu. Zawsze jednak pogarsza jakość życia.

Ten rodzaj bólu nie informuje, że chorują tkanki, organy. Informuje, że doszło do uszkodzenia układu nerwowego. Ze względu na bardzo skomplikowany mechanizm powstawania bólu – jest bardzo trudny do leczenia.

W naszej klinice do leczenia bólu przewlekłego stosujemy nowatorskie połączenie terapii „zimnym” laserem oraz iniekcji okołonerwowych. Takie podejście ułatwia procesy regeneracji nerwów, zmniejsza wrażenia bólowe i przyśpiesza powrót do zdrowia.

Przewlekły ból wpływa na Twoje samopoczucie? Odczuwasz stres i zmęczenie?